İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ (İNUSAM) STAJ PROGRAMI

Amaç

İNUSAM,  Uluslararası İlişkiler öğrencilerinin araştırma, analiz etme, raporlama, literatür taraması, eleştirel düşünme gibi akademik becerilerini geliştirmeleri ve Uluslararası Politikada meydana gelen güncel meseleler ve araştırma konuları hakkında bilgilenmelerini amaçlamaktadır.

Kimler Başvurabilir?

İNUSAM’ın düzenleyeceği staj programına üniversitelerin Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümlerinde okuyan lisans ve lisansüstü öğrenciler başvurabilmektedir. Lisans düzeyinde başvuru yapacak öğrencilerin 3. veya 4. sınıf öğrencisi olmaları gerekmektedir.

Stajyerler İNUSAM’da Ne Tür Bir Eğitim Alır?

İNUSAM staj programı, uygulamalı eğitim yaklaşımını benimsemektedir. Bu bağlamda stajyerler staj süreleri boyunca İNUSAM’da yürütülen çalışmalara aktif katılım sağlayacaklardır. Stajyerler, bu süre zarfında araştırma, analiz etme, raporlama, literatür taraması, yerli ve yabancı basın takibi, takım çalışması gibi etkinlik ve organizasyonlarda aktif rol alırlar.

Staj Ücretli midir?

İNUSAM Staj programı, stajyerlere herhangi bir maddi destek sağlamamaktadır. Staj süresi boyunca stajyerlerin tüm giderleri, stajyerlerin kendileri tarafından karşılanacaktır. Bu bağlamda öğrenciler staj süresince kalacakları yeri temin etmekten sorumludur.

Staj Yeri Neresidir?

İNUSAM Staj Programı, merkezin İnönü Üniversitesi içerisinde bulunan ofisinde gerçekleştirilecektir.

Stajyerler Staj boyunca sabah 09:00-17:00 arası İNUSAM’da fiilen bulunmak zorundadırlar.Staj bitiminde İNUSAM’dan Staj referans Mektubu ve Sertifika verilecektir.

Staj tarihi 1 Haziran – 15 Temmuz arası yapılmaktadır 

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümlerinden birinde aktif öğrenci olmak
  • Lisans 3. Ve 4. Sınıf öğrencisi olmak veya lisansüstü eğitim görüyor olmak
  • 4’lük sistemde Genel Not Ortalamasında en az 2.50 ortalamaya sahip olmak

İstenilen Belgeler Nelerdir?

  1. Lisans veya lisansüstü transkripti
  2. Niyet Mektubu
  3. 1 adet fotoğraf
  4. Varsa Yabancı Dil Belgesi

Staj Başvuru Formu