Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’da Türk-Katar Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığında

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türk-Katar Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı kardeşlik, dostluk, dayanışma ve samimiyetin timsalidir. Muadilleri gibi çıkar temelli, hegemonyacı bir zihniyetin ürünü asla değildir. Bu üssün kapatılmasını talep edenler, ülkemizin Katar’ın kara gün dostu olduğunu hala idrak edemeyenlerdir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi ziyaret için geldiği Katar’da Türk-Katar Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı Tarık bin Ziyad Kışlası’nı ziyaret etti.
Burada yaptığı konuşmaya tüm katılımcıları selamlayarak başlayan Erdoğan, “Sözlerimin hemen başında vatanımızın bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Aynı kutlu dava yolunda mücadele ederken yaralanan gazilerimize ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.
Erdoğan, sınır içinde ve dışında Türkiye’nin bekası, milletin güvenliği, dost ve kardeş ülkelerin huzuru için fedakarca görev yapan tüm emniyet güçlerine Allah’tan başarı dileyerek, “Sizlere tüm Türkiye’nin selamlarını, sevgilerini getirdim. 82 milyonun her bir ferdinin duası daima sizinledir. Sizler burada 2 bin 200 senelik mazisiyle dünyanın en köklü ordularından olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli birer mensubu olarak görev yapıyorsunuz. Her biriniz aynı zamanda Türk milletinin temsilcileri olarak bu topraklarda bulunuyorsunuz. Türkiye Cumhurbaşkanı ve Başkomutan olarak her birinizi tek tek gözlerinizden öpüyorum.” diye konuştu.

Yüksek Stratejik Komite 5’inci Toplantısı vesilesiyle bir araya gelmekten bahtiyarlık duyduğunu söyleyen Erdoğan, bugün Katarlı muhataplarıyla verimli, başarılı ve samimi görüşmeler yaptıklarını dile getirdi.

Erdoğan, geçen yıl İstanbul’da aldıkları kararların takibini gerçekleştirdiklerini belirterek, “İkili ilişkilerimizi stratejik bir perspektifle daha da güçlendirme irademizi tekrar teyit ettik. İmzaladığımız yeni anlaşmalarla iş birliğimizi daha da perçinledik.” şeklinde konuştu.
Kaynak: Anadolu Ajansı

0 Paylaşımlar

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.